MULP275-0358
DataSheet
MULP275-0358 PDF
Type Description
Series:MULP275 (275W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:58V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.76A
Power (Watts):160W (275W Forced Air)
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:92%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.00" L x 3.50" W x 0.75" H (127.0mm x 88.9mm x 19.1mm)