MWLT150-1300
Description
MEDICAL 2X4 150W AC/DC 5V JST
DataSheet
MWLT150-1300 PDF
Type Description
Series:MWLT150 (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):16A
Power (Watts):80W (80W Forced Air)
Applications:Medical
Voltage - Isolation:5.9 kV
Efficiency:86%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.00" W x 1.32" H (101.6mm x 50.8mm x 33.6mm)