LI30-20B24PR2
Description
AC DC CONVERTER,30W, 24VDC
DataSheet
LI30-20B24PR2 PDF
Type Description
Series:LI30-20BxxPR2 (30W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):36W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:89%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:2.28" L x 1.38" W x 3.65" H (58.0mm x 35.0mm x 92.7mm)