LM35-10D0524-10
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,35W,5V/2.2A,24V/
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LM35-10D0524-10 PDF
Type Description
Series:*
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:2
Voltage - Input:-
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:24V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.2A, 1A
Power (Watts):35W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:-
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.90" L x 3.82" W x 1.18" H (99.0mm x 97.0mm x 30.0mm)