PIM36.241
Manufacturer
PULS
VIGOR # :
Description
POWER SUPPLY, 36W, 100-240VAC 1P
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
PIM36.241 PDF
Type Description
Series:PIANO (36W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):36W
Applications:Industrial, ITE (Commercial), Laboratory
Voltage - Isolation:500 V
Efficiency:90.6%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)