MVPS600-1T30
Description
MEDICAL U-CHANNEL + COVER VERSAT
DataSheet
MVPS600-1T30 PDF
Type Description
Series:MVPS600 (600W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1:30V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):12A
Power (Watts):360W
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4.245 kV
Efficiency:93%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.50" L x 5.00" W x 1.61" H (216.0mm x 127.0mm x 41.0mm)