LM450-12B48
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,450W,48VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LM450-12B48 PDF
Type Description
Series:*
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:-
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):9.4A
Power (Watts):451W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:-
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.47" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)