AOJS25-09
Manufacturer
ETA-USA
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 9V 25W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
AOJS25-09 PDF
Type Description
Series:AOJS25 (25W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:88 ~ 264 VAC, 240 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:9V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.8A
Power (Watts):25W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:81%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.11" L x 2.01" W x 1.12" H (79.0mm x 51.0mm x 28.5mm)