AOPS50-15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 53W
DataSheet
AOPS50-15 PDF
Type Description
Series:AOPS50 (50W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 125 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.5A
Power (Watts):53W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:83%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.72" L x 3.20" W x 1.24" H (120.0mm x 81.2mm x 31.5mm)