MULP180-0030
DataSheet
MULP180-0030 PDF
Type Description
Series:MULP180 (180W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:30V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):120W (180W Forced Air)
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:90%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.50" W x 0.75" H (101.6mm x 63.5mm x 19.1mm)