MWLP350-1004
DataSheet
MWLP350-1004 PDF
Type Description
Series:MWLP350 (350W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.17A
Power (Watts):200W (350W Forced Air)
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:94%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.00" L x 3.00" W x 1.00" H (127.0mm x 76.2mm x 25.4mm)