LM15-23B05
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,15W,5VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LM15-23B05 PDF
Type Description
Series:LM15-23Bxx (15W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):15W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:78%
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:2.56" L x 2.17" W x 0.98" H (65.0mm x 55.0mm x 25.0mm)