LM75-20B24
Description
AC DC CONVERTER,76.8W, 24VDC
DataSheet
LM75-20B24 PDF
Type Description
Series:LM75-20Bxx (75W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.2A
Power (Watts):77W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:90%
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.90" L x 3.23" W x 1.18" H (99.0mm x 82.0mm x 30.0mm)