LM200-10B15
Description
AC DC CONVERTER,200W,15VDC
DataSheet
LM200-10B15 PDF
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):14A
Power (Watts):210W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:-
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.05" L x 3.90" W x 1.18" H (179.0mm x 99.0mm x 30.0mm)