LMF320-23B24
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,321.6W,24VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LMF320-23B24 PDF
Type Description
Series:LMF320-23Bxx (320W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):13.4A
Power (Watts):322W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:88.5%
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.47" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)