MULP40-1048
DataSheet
MULP40-1048 PDF
Type Description
Series:MULP40 (40W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):830mA
Power (Watts):40W
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:85%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 0.75" H (76.2mm x 50.8mm x 19.1mm)