LO45-10B03
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,26.4W,3.3VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LO45-10B03 PDF
Type Description
Series:LO45-10Bxx (45W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):8A
Power (Watts):26W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:76%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 1.18" H (76.2mm x 50.8mm x 30.0mm)