PFM4414VB6M48D0CA0
Description
VIA PFM, 4414, 400W, CHASSIS, UN
DataSheet
PFM4414VB6M48D0CA0 PDF
Type Description
Series:VIA PFM™
Package:Bulk
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):8.33A
Power (Watts):400W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:92.4%
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.35" L x 1.40" W x 0.37" H (110.5mm x 35.6mm x 9.4mm)