MWLP75-1304
DataSheet
MWLP75-1304 PDF
Type Description
Series:MWLP75 (75W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.56A
Power (Watts):75W
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:93%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 1.00" H (76.2mm x 50.8mm x 25.4mm)
Approval Agency:CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CX10S-0AHCAA-P-A-DK00000
CX10S-0AHCAA-P-A-DK00000
COOLX POWER SUPPLY
CX10S-BADGA0-P-A-DK00000
CX10S-BADGA0-P-A-DK00000
COOLX POWER SUPPLY
TPP 40-231
TPP 40-231
AC/DC CONVERTER 15V 5V 60W
MWLP75-1304
MWLP75-1304
CONN TNC PLUG STR 50 OHM
CBL FMALE TO MALE 4POS 9.84'