LO15-10B15
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,15W, 15VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LO15-10B15 PDF
Type Description
Series:LO15-10Bxx (15W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):15W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:81%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:2.50" L x 1.80" W x 0.75" H (63.5mm x 45.7mm x 19.0mm)