AOPS150-3.3
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 99W
DataSheet
AOPS150-3.3 PDF
Type Description
Series:AOPS150 (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 125 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):30A
Power (Watts):99W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:80%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.89" L x 3.20" W x 1.77" H (175.0mm x 81.2mm x 45.0mm)