AOJS50-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 53W
DataSheet
AOJS50-24 PDF
Type Description
Series:AOJS50 (50W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:88 ~ 264 VAC, 125 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.2A
Power (Watts):53W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:85%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.90" L x 3.82" W x 1.42" H (99.0mm x 97.0mm x 36.0mm)