AOJS25-15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 26W
DataSheet
AOJS25-15 PDF
Type Description
Series:AOJS25 (25W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:88 ~ 264 VAC, 240 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.7A
Power (Watts):26W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:82%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.11" L x 2.01" W x 1.12" H (79.0mm x 51.0mm x 28.5mm)