LM100-20B24
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,100W, 24VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LM100-20B24 PDF
Type Description
Series:LM100-20Bxx (100W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.5A
Power (Watts):108W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:90%
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.08" L x 3.82" W x 1.18" H (129.0mm x 97.0mm x 30.0mm)