PVA150-27B24
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,150W,24VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
PVA150-27B24 PDF
Type Description
Series:PVA150-27Bxx (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 900 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6.25A
Power (Watts):150W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:87%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.84" L x 4.33" W x 2.17" H (199.0mm x 110.0mm x 55.0mm)