LM100-23B15
Description
AC DC CONVERTER,100W, 15VDC
DataSheet
LM100-23B15 PDF
Type Description
Series:LM100-23Bxx (100W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 305 VAC, 120 ~ 431 VDC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):7A
Power (Watts):105W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:87%
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.08" L x 3.82" W x 1.18" H (129.0mm x 97.0mm x 30.0mm)