LI30-20B05PR2
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,30W, 5VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LI30-20B05PR2 PDF
Type Description
Series:LI30-20BxxPR2 (30W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):15W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:82%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:2.28" L x 1.38" W x 3.65" H (58.0mm x 35.0mm x 92.7mm)
Approval Agency:CB, CE, cURus
Standard Number:62368-1
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PS-05-12
PS-05-12
AC/DC CONVERTER 12V 5W
NMP1K2-#H#KHK-00
NMP1K2-#H#KHK-00
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CX10S-DGAHC0-P-A-DK00000
CX10S-DGAHC0-P-A-DK00000
COOLX POWER SUPPLY
LI30-20B05PR2
LI30-20B05PR2
AC DC CONVERTER,30W, 5VDC
FGD-SAT4D
FGD-SAT4D
SENSAPHONE SAT4D
C2P0508S-A
C2P0508S-A
SWITCH ROTARY 2-8POS 100MA 125V