LMF75-20B24
Description
AC DC CONVERTER,76.8W, 24VDC
DataSheet
LMF75-20B24 PDF
Type Description
Series:LMF75-20Bxx (75W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.2A
Power (Watts):77W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:87%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.26" L x 3.82" W x 1.18" H (159.0mm x 97.0mm x 30.0mm)