ECP130PS24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W/130W
DataSheet
ECP130PS24 PDF
Type Description
Series:ECP130 (130W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.16A
Power (Watts):100W (130W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:93%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 1.10" H (76.2mm x 50.8mm x 28.0mm)