PIM90.245-L1
Description
POWER SUPPLY, 90W, 100-240VAC, 1
DataSheet
PIM90.245-L1 PDF
Type Description
Series:PIANO (90W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.8A
Power (Watts):91W
Applications:ITE (Commercial), Laboratory
Voltage - Isolation:-
Efficiency:93.8%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:3.58" L x 1.42" W x 3.54" H (91.0mm x 36.0mm x 90.0mm)