ML100.200
Manufacturer
PULS
VIGOR # :
Description
DIN RAIL PSU 100W 24V 4.2A
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
ML100.200 PDF
Type Description
Series:MiniLine (100W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:380 ~ 480 VAC (2 Phase)
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.2A
Power (Watts):100W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:90%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.06" L x 2.87" W x 2.95" H (103.0mm x 73.0mm x 75.0mm)