ML100.105
Manufacturer
PULS
VIGOR # :
Description
DIN RAIL PSU 100W 48V 2.1A
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
ML100.105 PDF
Type Description
Series:MiniLine (100W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 132 VAC, 184 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.1A
Power (Watts):100W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:91.5%
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.06" L x 2.87" W x 2.95" H (103.0mm x 73.0mm x 75.0mm)