CP20.241-S2
Description
POWER SUPPLY, 480W, 1PH, 24-28VD
DataSheet
CP20.241-S2 PDF
Type Description
Series:DIMENSION CP (480W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 110 ~ 150 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):20A
Power (Watts):480W
Applications:Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:500 V
Efficiency:94.2%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:5.00" L x 1.89" W x 4.88" H (127.0mm x 48.0mm x 124.0mm)