LD12W-16-C0800-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 8-16V 800MA
DataSheet
LD12W-16-C0800-RD PDF
Type Description
Series:LD12W -RD
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:6 ~ 16V
Current - Output (Max):800mA
Power (Watts):13 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:78%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:4.04" L x 1.48" W x 0.95" H (102.6mm x 37.6mm x 24.1mm)