LSA100B-012C
Manufacturer
NetPower Corporation
VIGOR # :
Description
90-305VAC, 100W CV LED DRIVER
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LSA100B-012C PDF
Type Description
Series:LSA100B (100W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):8.33A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.01" L x 2.68" W x 1.54" H (178.0mm x 68.0mm x 39.0mm)