PLED200W-024-C8330-D
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 8.33A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
PLED200W-024-C8330-D PDF
Type Description
Series:PLED200W
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:8 ~ 24V
Current - Output (Max):8.33A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 6
Operating Temperature:-
Efficiency:88%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)