ESS030E-0620-42
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-42V 620MA
DataSheet
ESS030E-0620-42 PDF
Type Description
Series:ESS (30W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):220VAC
Voltage - Input (Max):240VAC
Voltage - Output:24 ~ 42V
Current - Output (Max):620mA
Power (Watts):26 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog, ELV
Features:OCP, OTP, SCP
Ratings:IP64, NEMA 410
Operating Temperature:-30°C ~ 90°C
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)