D10CC30UNVPW-L010C
Manufacturer
Universal Lighting Technologies
VIGOR # :
Description
LED DRVR 1050MA 30W UNV 0-10V RF
Catalog
LED Drivers
DataSheet
D10CC30UNVPW-L010C PDF
Type Description
Series:PW (EVERLINE®)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:16 ~ 56V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):30 W
Voltage - Isolation:2.5 kV
Dimming:Analog
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 50°C
Efficiency:86%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:4.95" L x 2.39" W x 1.00" H (125.7mm x 60.7mm x 25.4mm)