7006-H-500
Description
LED DRIVER CC AC/DC 500MA
DataSheet
7006-H-500 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):8VAC
Voltage - Input (Max):24VAC
Voltage - Output:-
Current - Output (Max):500mA
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C
Efficiency:95%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:2.00" L x 0.50" Dia (51.0mm x 13.0mm)