LED75W-200-C0350-D
Description
LED DRIVR CC AC/DC 66-200V 350MA
DataSheet
LED75W-200-C0350-D PDF
Type Description
Series:LED-75W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:66 ~ 200V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)