RACD12-350-LP
Description
LED DRIVER CC AC/DC 2-37V 350MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
RACD12-350-LP PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACD12-LP (12W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):198VAC
Voltage - Input (Max):264VAC
Voltage - Output:2 ~ 37V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):12 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP20
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Efficiency:86%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:5.04" L x 1.97" W x 0.51" H (128.0mm x 50.0mm x 13.0mm)