LD16W120-46-C0350-TL
Description
LED DRIVER AC/DC CC 28-46V 350MA
DataSheet
LD16W120-46-C0350-TL PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):132VAC
Voltage - Output:28 ~ 46V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):16 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 40.9mm x 24.9mm)