LED20W-13-C1540-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 4-13V 1.54A
DataSheet
LED20W-13-C1540-D PDF
Type Description
Series:LED-20W
Package:Box
Part Status:Active
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:4 ~ 13V
Current - Output (Max):1.54A
Power (Watts):20 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 4
Operating Temperature:-
Efficiency:79%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)