LD30W-36-C0830-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 12-36V 830MA
DataSheet
LD30W-36-C0830-RD PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:12 ~ 36V
Current - Output (Max):830mA
Power (Watts):30 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:84%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.31" L x 1.69" W x 0.98" H (134.9mm x 42.9mm x 24.9mm)
Approval Agency:CE, cURus, FCC
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HLG-240H-48B
HLG-240H-48B
LED DRVR CC/CV AC/DC 24-48V 5A
LDC-35
LDC-35
LED DRIVER CC AC/DC 27-56V 1A
IDLC-65-1050
IDLC-65-1050
LED DRVR CC AC/DC 46-62V 1.05A
LD30W-36-C0830-RD
LD30W-36-C0830-RD