LD120W-43-C2800-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 15-43V 2.8A
DataSheet
LD120W-43-C2800-RD PDF
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:15 ~ 43V
Current - Output (Max):2.8A
Power (Watts):120 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:88%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.20" L x 2.33" W x 1.47" H (182.9mm x 59.2mm x 37.3mm)