LD40W-130-C0300-RD
Description
LED DRIVER ACDC CC 44-130V 300MA
DataSheet
LD40W-130-C0300-RD PDF
Type Description
Series:LD40W
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:44 ~ 130V
Current - Output (Max):300mA
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)