LD9W120-36-C0250-TL
Description
LED DRIVER AC/DC CC 22-36V 250MA
DataSheet
LD9W120-36-C0250-TL PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):132VAC
Voltage - Output:22 ~ 36V
Current - Output (Max):250mA
Power (Watts):9 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.1mm x 36.1mm x 23.1mm)