LD120W-68-C1750-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 23-68V 1.75A
DataSheet
LD120W-68-C1750-RD PDF
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:23 ~ 68V
Current - Output (Max):1.75A
Power (Watts):120 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.20" L x 2.33" W x 1.47" H (182.9mm x 59.2mm x 37.3mm)