A011-D-V-500
Description
LED DVR CC BUCK-BOOST 48V 500MA
DataSheet
A011-D-V-500 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):10V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output:48V (Max)
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):24 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:2.00" L x 1.20" W x 0.38" H (50.8mm x 30.5mm x 9.5mm)