LUB105M-062C
Manufacturer
NetPower Corporation
VIGOR # :
Description
90-305VAC, 105W CC/CP LED DRIVER
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LUB105M-062C PDF
Type Description
Series:LUB105X (105W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:38 ~ 62V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):105 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.05" L x 2.68" W x 1.46" H (153.6mm x 68.0mm x 37.0mm)